»Nas pa je na žalost obiskal navaden vandal in naredil zmazek brez kakršne koli umetniške vrednosti ali sporočilnosti.«
»Obstajajo ljudje, ki preprosto ne marajo Banksyja, pa tudi taki, ki uničevanje njegovega dela vidijo kot način, da si ustvarijo ime.«
»Vandalizem, ki smo mu bili priča, je odraz časa, v katerem živimo.«
»Tako masivno kamnito vazo bi težko podrl tudi kakšen orkan. To so lahko storile le roke nekoga ali več njih, ki so se nad spomenikom znesli z enim samim namenom: sovraštvom nad vsemi, ki so nam priborili svobodo izpod jarma fašizma in nacizma in vseh, ki so okupatorju zvesto služili. Ampak za večino Ljubljančanov še danes velja, da se ne bomo uklonili tistim, ki želijo spremeniti našo zgodovino. Svoboda je samo ena, in te ne bomo dali.«
»Reproducirali smo stene, na katere je Banksy slikal, opeke, beton, umazanijo na cestah, onesnaženje.«
»Banksy nikoli neposredno ne dovoljuje razstav, ki jih ne organizira sam, to je pravilo, a jih tudi ne prepoveduje. Ne ustavlja nas. To nam omogoča, da – morda malce predrzno – verjamemo, da je naše delo cenjeno. Banksyju pa omogoča, da svoje sporočilo še razširi.«
»Ljubljana je postala prestolnica, sledimo lahko vzponu slovenskega meščanstva.«
»Neznani zlikovci so te dni ponoči spet ovekovečili v Tivoliju svojo veliko srčno kulturo.«
»Ko je bil med fašistično okupacijo Ljubljane leta 1942 'brez sodbe ustreljen v Gramozni jami, smo izgubili neizprosnega in pronicljivega umetnika kritika, ki ni nikoli izgubil svojega človekoljubja', so še dodali.«
»Večina njegovih del je bila uničenih, zakritih, ukradenih, prodanih, tako da niso več neposredno vidna javnosti.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju